Poprad prehral na domácom ľade s Košicami 4:5

09.12.2012 Celý región

Poprad 9. decembra (TASR) - Východniarske derby prinieslo atraktívny hokej s veľkým nábojom. Už v 3. minúte tréner hostí Staš si v snahe zastaviť nápor Popradu vyžiadal oddychový čas, aby usmernil svojich zverencov. Naďalej však pokračovala hra na jednu bránu a v 5. minúte rozvlnil sieť strelou od modrej Suchý. Domáci pokračovali v ofenzívnom ťažení a hrou vo vysokom tempe robili Hylákovi veľké problémy. Košice sa zdvihli až v 13. min, keď si rovné dve minúty zahrali presilovku 5 na 3. Tú síce nevyužili, no pokračujúcu presilovku premenil Bulík a vyrovnal. Oceliarov mohol poslať do vedenia Novotný, ktorý si po Westlundovom zásahu nepotykal s pukom pred opustenou bránou Popradu. Novotnému však vyšiel na výbornú reparát a to dokonca vo vlastnom oslabení. Balán na útočnej modrej nevedel nájsť puk stojaci pri jeho korčuliach a český útočník po samostatnom úniku pokoril brankára Popradu.

Obraz hry sa v druhej časti zmenil. Oba tímy sa sústreďovali na dôkladné bránenie stredného pásma a šancí, aj v presilovkách, tak bolo pomenej. Hokejové príslovie nedáš-dostaneš opäť platilo do bodky. Domáci najskôr nastrelili tyč Hylákovej brány, aby presne v polovici stretnutia inkasovali. Marcel Haščák využil Westlundove postavenie a vymietol vinkel popradskej brány – 1:3. Popradčania chceli ešte s výsledkom niečo urobiť, no na kolená ich položilo vlastné oslabenie, keď Jáchym nepokryl Spilara, ktorý spoza brány zvýšil už na 1:4.

Tretiu časť otvorila presilovka Popradu a po dobre zahranom signáli z prvej znížil Tomas na 2:4. Domáci bojovali ďalej a mužom momentu bol ich útočník Lukáš Hvila. Najskôr sa natlačil cez Slováka a strelil kontaktný gól, v 57. min presným príklepom dokonca vyrovnal. Poprad mal predĺženie na dosah, no hneď o 49 sekúnd Westlunda prekvapil Svitana a poslal hostí znovu do vedenia. „Kamzíci“ si v závere ešte vyžiadali oddychový čas, no hra vabamk im už ovocie nepriniesla. Po záverečnom hvizde sa do seba ešte pustili Šeda s Hvilom.

HK Poprad - HC Košice 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)
Góly: 5. R. Suchý (Klouda, D. Buc), 44. R.Tomas (Fabian, D.Buc), 49. Hvila (Vandas, S. Takáč), 57. Hvila (Koskinen, R. Suchý) - 15. Bulík (Marcel Haščák, Spilar), 19. Š. Novotný, 30. Marcel Haščák (Martin Chovan), 38. Spilar (Marcel Haščák), 58. P. Svitana (Š.Novotný)
Vylúčení: 5:6 na 2 min
presilovky: 1:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: D. Konc - Gajan, Smrek
1611 divákov

Poprad: Westlund - M. Šterbák, R. Suchý, Fabian, Jáchym, Špelda, M. Kurali, D. Kramár - Vandas, Balán, Hvila - R. Tomas, Klouda, D. Buc - Gríger, Koskinen, Jabrocký - Matúš Paločko, S. Takáč, Homa
Košice: Hylák - M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Kolba, Šeda, Cebák, M. Macejko - Spilar, Bulík, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný - P. Svitana, R. Jenčík, Jokeľ - Hinďoš, Pašek, O. Gmitter - Martin Chovan

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Výsledok nie je spravodlivý. Vo väčšej časti zápasu sme boli lepší. Košice vyťažili z minima maximum. V prvej tretine len vďaka Hylákovi inkasovali len raz. V druhej sme síce poľavili, no v tretej sme boli zasa lepší. Body sme stratili."

Milan Staš, tréner Košíc: "Ukázalo sa, že derby nemá víťaza ani za stavu 4:1. Súperovi sme síce počas druhej časti dokázali odskočiť na rozdiel viacerých gólov, no v tretej tretine sme poľavili. Robili sme chyby a produkovali zbytočné fauly. Podarilo sa nám strhnúť vedenie na našu stranu a aj so šťastím sme ho ubránili."

HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 33. M. Hudec (Stoner, Tyrell), 46. M. Hudec (Handzuš, Tyrell) - 50. Podstavek (Stümpel, R. Tománek)
Vylúčení: 8:7 na 2 min
rozhodovali: P. Mikula, Minář - Stano, Holienka
2169 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko - Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner - M. Hudec, Handzuš, Tyrell - B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora - Lukacevic, Češík, Glass - Juraj Sýkora, Zigo, Lamper - Marcinek
Nitra: Valent - Nádašdi, M. Bača, Rais, Ordzovenský, Trefný, Vosátko, P. König, Martin Segľa - Podstavek, Hamrák, Jokila - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Mašlonka, Hrnka, E. Piatak - Pupák, Kmeč, Kadura

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)
Góly: 12. Preisinger, 34. Pálffy, 40. R. Konečný (Pálffy, Vyrúbalík), 46. T. Mikuš - 1. T. Melichárek (Škadra, S. Saliji), 23. H. Ručkay (V. Nemec), 30. T. Melichárek (Mertel, Stupka), 31. H. Ručkay (Tomek), 32. Stupka (T. Melichárek, V. Urban)
Vylúčení: 5 - 4 na 2 min, navyše: Preisinger 2+DKZ - Chylo 5+DKZ
rozhodovali: P. Jonák - J. Tvrdoň, Júnek
2283 divákov

Skalica: Kotvan (30. Trenčan) - Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Jaborník, Šátek, Gula - Pálffy, R. Školiak, Preisinger - Lažo, T. Mikuš, M. Sloboda - Kutálek, Holovič, R. Konečný - Stieler, Klejna, J. Jurík
Piešťany: Tomek - V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, A. Hruška, Bučka - S. Saliji, T. Melichárek, F. Hudec - J. Ručkay, V. Nemec, H. Ručkay - Chylo, Peško, Haring - Stupka, Mertel, Lisoň

HKm Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 16. M. Jurík (Obšut, Síkela) - 23. D. Devečka (V. Škoda, I. Rúfus), 57. T. Varga (I. Rúfus, V. Škoda)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: M. Kokavec (Žilina) 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Lokšík - Snášel, Kacej
2069 divákov

Zvolen: Šimko - P. Hraško, Obšut, Výborný, J. Mucha, Ťavoda, L. Pokovič - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Puliš, L. Jurík, Michal Chovan - Méry, P. Huňady, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela
Žilina: Žigárdy - I. Rúfus, D. Devečka, Leško, J. Dlouhý, Brcko, Drábek - T. Varga, V. Škoda, M. Kokavec - Drevenák, T. Troliga, T. Sýkora - K. Jass, O. Ďuriš, Valášek - T. Staňo, J. Mihálik, Jarab

MHC Mountfield - Dukla Trenčín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Góly: 6. Zošiak (A. Novotný, Michal Važan), 16. Zošiak (T. Petruška, Markovič), 37. M. Horský (Vilkoits), 48. Markovič, 50. Markovič (T. Petruška), 60. Themár - 1. Jakub Gašparovič, 28. T. Klíma (Marosz), 46. Tybor (T. Klíma)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Zukal DKZ za nešp. správanie, S. Hriňa 5+DKZ za napadnutie rozhodcu - T. Bokroš 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 2:0
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Baluška, Rantala - Korba, Rovenský
1900 divákov

MHC Mountfield: Šúrek - A. Novotný, Zošiak, R. Pukalovič ml., Perniš, Zukal, S. Hriňa, R. Slávik, Tupý - T. Petruška, Markovič, Michal Važan - Andrej Themár, M. Hollý, Mikušovič - Raček, Vilkoits, M. Horský - Murček, Dírer, Kentoš
Trenčín: Kristín (50. Škrečko) - T. Bokroš, E. Bednár, J. Koma, Imrich, E. Bagin, Pozník - T. Klíma, Broska, Otčenáš - Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st - Tybor, Lelkeš, O. Mikula - P. Kopecký, M. Adamec, Jakúbek